Oldalak

2011. május 11., szerda

Az élet iskolája

Már  tisztáztuk az iskolarendszerünk célja nem épp a sikeres vállalkozók képzése. Egyáltalán semmilyen iskola nem ilyen a világon, de a hazai az különösen rossz. 
Teletömik a diákok fejét olyan felesleges információkkal, amik teljesen feleslegesek. Még ma is megborzongok a matematika órák feszült légkörére gondolva, ahol a logaritmikus egyenletek, algoritmusok tengerében izzadtunk. Miközben meg nem tudom kapásból átváltani:hány dinár lehet 25 euró. Nem tanultunk pénzügyi műveletekről, mi a kamat, az infláció,stb. Természetesen a közgazdászok tanulták, de vajon nem lenne erre szüksége minden embernek? Nem tanultunk meg konfliktusokat kezelni, rendesen kommunikálni. Nem tudjuk hogy fejezzük ki az érzéseinket. No és főleg egyáltalán nem tanítottak meg minket gondolkodni
A gondolkodásnak vannak olyan új útjai és módjai, amik már önmagukban is megváltoztathatják az egyén életszinvonalát. Hogyan növelhetjük kreativitásunkat? Hogy aknázhatjuk ki rejtett tartalékainkat? (Kutatások szerint az emberek agyuk kapacitásának kb. 5%-át használják, míg egyes olyan zsenik, mint Einstein max. 10%-ot!) Hogy érthetjük meg a másikat? Miként gondolkodik a férfi és a nő? (Mert nem egyformán ám!)
És egyáltalán a sikerhez való hozzáállást és a pozitív gondolkodást hol tanítják? Nem lenne ezektől boldogabb az életünk? 

Nem azt mondom, hogy az iskolák feleslegesek, de nem ártana átalakítani a szemléletüket. Sok gazdag ember kibukott az egyetemről, pl. Bill Gates a Microsoft feje, vagy Michael Dell a Dell Computer alapítója.

Akkor honnan vegyük a TUDÁS-t?

Először is könyvekből!

Egy Amerikában készült felmérés szerint a társadalom legsikeresebb, felső 1%-a és az átlag amerikai között a legfőbb különbség az, hogy míg az átlagos polgár évente egy könyvet olvas, addig a legsikeresebbek havonta egyet. Ez évi 12 könyv. 

Ha ezek megfelelő könyvek, és nem leány regények, az akkora tudás lehet, ami bizonyára kihat az életedre. Ha csak a saját szakmádban elolvasol ennyi könyvet, az már meglátszik a szaktudásodon, messze a többiek fölé emel!
További érdemleges témakörök: önfejlesztés, személyiség-fejlesztés, üzlet, kapcsolatok, példaképek életrajzai. Ezek mind olyan tudást kínálnak, melyek gazdagabbá teszik életed!
Iktass be minden napra legalább fél, de inkább egy óra olvasást. Kezd a napod inspiráló könyvekkel! Ez egész napra ihletet ad a munkához.

Az én életem akkor változott meg, amikor ezt felismertem.
Kiolvastam néhány önfejlesztő könyvet. Aztán megéreztem ennek az értékét.  Hangoskönyveket hallgattam (és hallgatok) mindig vezetés közben.  
Mibe érdemes manapság befektetni? Ingatlanba, aranyba, részvényekbe? Semmi sem biztos, bármelyiken veszíthetsz. Azonban ha magadba fektetsz, azt senki nem veheti el tőled! Sok milliomosról tudni, hogy többször elveszítette a vagyonát, néhány év múlva mégis felkapaszkodott.
Kiyosaki például nem csak nulláról indult újra, hanem minuszról is. Állítása szerint az a tudás és szemléltetmód, amit elsajátított újra és újra segített neki, hogy  gazdag legyen.

Aztán vannak tanfolyamok. Ezek felbecsülhetetlen értékű változást eredményeznek életedben. Javaslom, ha teheted járj konferenciákra, mert ott olyan emberekkel találkozhatsz, akik motiválnak. Másoktól lehet a legtöbbet tanulni. Válassz magadnak mentort!
A  mentorokat, akik az én szemléletemet is megváltoztatták és akiknek nagyon hálás is vagyok ezért!
Ha körül nézel az interneten is rengeteg tudást találsz. Érdeklődési körnek megfelelő oldalak, fórumok, közösségek.

Létezik még egy újkeletű üzleti iskola. Robert T.Kiyosaki, az egyik legismertebb pénzügyi guru szerint válassz magadnak egy megfelelő Network Marketing céget. Igen, az úgynevezett MLM vagy direct marketing néven ismert cégekről van szó, melyektől sok ember elzárkózik. Így tett Kiyosaki is, amíg rá nem döbbent az előnyeikre. Az egyik az, hogy olyan oktatást nyújtanak tagjaiknak, amit sehol máshol nem kapsz meg! Nem a pénzkeresés és nem is a termékek a legfontosabbak! Ha megfelelő céget választasz olyan képzést kapsz, amihez csak súlyos százezrekért juthatnál hozzá!
Az életre nevelnek és gyakorlati oktatásban részesítenek olyan témákban, mint:
  • sikeres hozzáállás
  • vezetői jártasság
  • kommunikáció
  • emberekkel való bánni tudás
  • személyes félelmek, kétségek és önbizalom hiány leküzdése
  • az elutasítástól való küzdelem leküzdése
  • pénzkezelési jártasság
  • jártasság az időbeosztásban
  • jártasság a célok kitűzésében
  • rendszerismeretek
  • marketing
  • felelősségvállalási jártasság
 /Persze, ha nincs kedved terméket forgalmazni akkor maradj velem, olvasd a blogomat, igyekszem minél több ilyen információt átadni./

Mindezek sokunknak az élet bármely területén, és bármilyen másik üzletágban felbecsülhetetlen előnyt jelentenek. A másik vonzó dolog, hogy megtanulsz segíteni másoknak, ugyanis te akkor lehetsz sikeres, ha az alattad levők is sikeresek. A tudás megszerezésének három lépcsője van ugyanis: először befogadjuk az ismereteket, majd alkalmazzuk őket. És végül továbbadjuk, megtanítjuk másoknak. Ezzel válik a tudás teljessé, így lesz részünké.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Köszönöm megjegyzésed!